Nová Generace 2

15. listopadu 2012 v 20:00 | Hikaru-Kaoru |  Nová generace

Takže pokračování


Jeho ruku jsem přijal. Měl jsem ale ledové ruce, obával jsem se trochu, že ucukne. Neucukl.
,,Scorpius Malfoy."Představil jsem se i já…. Hm… Severus. Severus? Kde já už to jméno slyšel?

Brr ten měl studené ruce ale ne že by mi to vadilo. Měl takový moc zamyšlený vyraz *Mám divný jméno? * Podíval jsem se dolů *Nad čím asi přemýšlí*Ale neptal jsem se nechtěl jsem být vlezlí."Malfoy Mhm… to je mi povědomé myslím že taťka znal někoho takového hodně často o něm mluvil řekl bych, že i s obdivem nevím"Raději jsem se na něj už nedíval.

,,Tvůj tatík je spasitel že?"Pronesl jsem celkem mimo děj. Hleděl jsem stále na chatku, ruce zkřížené na prsou a možná jsem se trošku klepal, když zavál silný vítr. Ale jinak mi bylo fajn. Vyděl jsme jeho trošku skleslí pohled když sem se zamyslel nad jeho jméno. Co si asi tak myslel? ...Proč jen mě bůh neobdařil schopností číst myšlenky…. Povzdych jsem si v duchu.

"Spasitel? Možná… On mi vždy říkal, že by to nedokázal bez ostatních…" Podíval jsem se na něj trochu se klepal " Nechceš jít dovnitř… teda pokud si chceš ještě povídat"Usmál jsem se. Pomalu se odtáhl od stěny mostu a čekal na odpověď

,,Proč ne."Přiznal jsem a odstoupil od zdi mostu. Nechal jsme ho jít napřed, ale hned jsem ho došel. Chtěl jsem toho vědět víc.
,,Takže Harry Potter, že?"Koukl jsem na něj.

Nevěděl jsem kam jít tak jsem šel, až jsme došli do knihovny sedli si do tepla " Myslím, že první den tu opravdu nikdo nebude" Usmál jsem se "Ano ..Harry Potter… Jak mu to říkal strejda ..Možná… Vybolený nevím" Tohle téma nemám rád *Rozhlídl jsem se kolem " Ty jo to je ale knih ...Čteš ?"Chtěl jsem odvést pozornost

,,Nejraději."Trošku jsem se pousmál. Opravdu miluji čtení. Rozhlédl jsem se a zvedl se ze židle, postavil jsem se k polici a prohlížel si přebal nějaké knihy.
,,A tvá matka?"Pronesl jsem další otázku.

*Že tě to tak zajímá*Nadechl jsem se " Ginny Potterová /Weasliová.Proč tě to vlastně tak zajímá? "Vstal jsem podíval je do poliček vzal první knihu co jsem viděl "Doplňky učiva pro lektvary schváleno Severusem Snapem" Usmál jsem se moc dobře jsem věděl po kom mám jméno a proč. Na druhé stránce byla jeho fotka přísný pohled ale mě přišel sympatický možná proto že vím jaký byl:Dál jsem ji zpět

,,Tak odtud znám to jméno!"Špitl jsem si sám pro sebe. Severus Snape.Ten co otci pomohl.
,,Proč mě to tak zajímá? ...Hm většinou se nezajímám o rodinu člověka, co mi dupne na nohu, ale ty vypadáš zajímavě."Odpověděl jsem na jeho otázku, kniha co jsem si prohlížel, byla zaprášená...jako by ji léta nikdo nevyndal. To je divné… Vyndal jsem ji a foukl na ni. Prach se rozletěl. Asi bych se rozkašlal...ale já pod názvem knihy na chvilku přestal dýchat.

Zrudl jsem já mu vlastně já mu dupl na nohu. *UPS*Jsem až moc rudý vzal jsem radši další knihu a snažil se, aby si toho nevšiml. Naštěstí byl moc zažraný do té knihy, co našel" Cos našel?"

,,Rodokmen."Vypadlo ze mě akorát. Šokovaný jsem stále hleděl na nadpis "Rodokmen Malfoyů" ...Já myslel, že otec nechal všechny záznamy bezpodmínečně spálit, už když mi bylo pět.

"He?" ŠEL jsem k němu a chtěl jsem se podíval ale on to moc dobře kryl . Vypadal moc zmateně a překvapeně. "Děje se něco?" Díval jsem se na něj a byl zmatený

,,To nic. Já budu muset… Pá!"Zmizel jsem za rohem, a honem ven z knihovny. Knihu jsem samozřejmě vzal sebou. Musím vidět co je uvnitř… Teda..nemusím..ale chci! Doběhl jsem, až do koleje knihu jsem hodil na postel a chvíli na ni hleděl. Hm…
,,Scorpiusi?"Ozvalo s od dveří rozmrzele.
,,Ano?"Zavolal jsem zpět a šel ke dveřím.
,,Nedělej sakra kravál! Chci spát!"Rozrazil mi někdo dveře. Trochu jsem se lekl. Byl starší, hnědovlasí...a nevypadal moc mile.
,,Hm."Odfrkl jsem si jenom a otočil se zpátky k posteli.
,,Nebuď drzej, Spratku!"Zavrčel na mě.
,,Vypadni už."Vyhodil jsem ho, nejdříve slovně...ale neodešel tak jsem ho vystrčil ze dveří.

Nechápavě jsem tam stal, co se tady vlastně stalo, co tam našel. Podíval jsem se do polic další taková už tam nebyla vzal jsem knihu, co vypadala zajímavě a šel na kolej sedl si na postel a podíval se, co jsem to vlastně vzal " Začarované kniha Lili Potterové "
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama